ז'בוטינסקי 35

(מגדל התאומים 2, קומה 7)
רמת גן

החלוץ 47

ירושלים

פגישת יעוץ ללא עלות

גם אתם מושיבים את הפעוטות מול המחשב או הטלוויזיה כדי להרוויח מעט זמן של שקט?

גם אתם מושיבים את הפעוטות מול המחשב או הטלוויזיה כדי להרוויח מעט זמן של שקט? כדאי שתמנעו מזה. מחקר שערך בית חולים לילדים בסיאטל גילה שכל שעה של צפייה בטלוויזיה בגילאי שנה עד שלוש, מעלה את הסיכון לבעיות קשב וריכוז בגיל 7 בכמעט 10%.
מחקר זה שפורסם בגיליון המדעי רפואי Pediatrics מצטרף להמלצות שפרסם איגוד רופאי הילדים בישראל שקראו להורים שלא לתת לפעוטות מתחת לגיל שנתיים לצפות בטלוויזיה בגלל "השלכות שליליות על בריאות, התפתחות והתנהגות פעוטות הצעירים מגיל שנתיים".
בגילאים אלה, המוח של הפעוטות נמצא בשלבי התפתחות מהירים, ועדיין לא מופיעים תסמינים של הפרעות קשב וריכוז.
המחקר שנערך בסיאטל, התעלם מהתכנים המוצגים בתכניות הטלוויזיה ובדק את ההשפעה של עצם הצפיה בטלוויזיה. מהמחקר עלה שקיים קשר משפיע ומשמעותי בין חשיפה מוקדמת לטלוויזיה לבין בעיות קשב וריכוז ותוצאות מזיקות אחרות כמו השמנה ואלימות.
כדי להקטין את הסיכון להתמודדות עם בעיות קשב וריכוז אצל ילדים, ממליצים החוקרים להגביל מאוד את הצפייה בטלוויזיה במהלך השנים המכוננות של הילדות, במהלכן מגבש המוח את דפוסי הפעילות שלו. לצד הגבלת "זמן מסך", ממליצים החוקרים לעזור לילדים לפתח את כישורי האוריינטציה התקשורתיים, ולקחת חלק פעיל בצפיה בטלוויזיה אצל ילדים מעל גיל שנתיים.
*השקט והשלווה הרגעיים, עלולים לסכן את המוח של הילדים כשהם יתבגרו מעט.*
יעל לנגפורד, מייסדת ומקימת מרכז גלים - טכנולוגיות טיפול מתקדמות ופיתוח המוח.

יעל לנגפורד, מייסדת ומקימת מרכז גלים - טכנולוגיות טיפול מתקדמות ופיתוח המוח.

"להשתמש במוח לשם שינוי " יעל לנגפורד הקימה את מרכז גלים ואת שיטת יעל לנגפורד שמשמשת עד היום מטופלים רבים בהצלחה גדולה. הטיפול מיועד לסובלים מהפרעות קשב שמעוניינים להתגבר עליהן ללא צורך בנטילת תרופות, לסובלים מחרדות, דכאון, בעיות שינה, מחלות סטרס, כאבים ועוד.

הסיסמה שליוותה אותה במהלך מחקריה הייתה: 'לצאת מהמעבדה וליישם בחיים האמתיים'. .

מאמרים אחרונים

טיפול בהפרעות קשב וריכוז ללא תרופות

יצירת קשר מהירה

שלח/י ווצאפ
1
נשמח לסייע לך
שלום, נשמח לסייע לך בטיפול טבעי בהפרעות קשב.
Call Now Button