ז'בוטינסקי 35

(מגדל התאומים 2, קומה 7)
רמת גן

החלוץ 47

ירושלים

פגישת יעוץ ללא עלות

מחקרו של ד"ר פטר סואדפלד

מחקרו של ד"ר סואדפלד

ד"ר סואדפלד עובד וחוקר בתחום הפסיכולוגיה למעלה מ 50 שנה. המתחקר שלו התמקד באופן בו בני אדם מגיבים לעולם שסביבם, וזה מה שהביא אותו לחקור את מכל הציפה והשפעות טיפול בגירוי סביבתי מצומצם (REST).
למעשה, הוא זה שהמציא את המושג "טיפול בגירוי סביבתי מצומצם" ב 1980, כדי להחליף את המינוח שהיה נשמע קצת מאיים לדעתו – "חסך חושי" (Sensory Deprivation). ד"ר סואדפלד הוא מייסד האגודה הבינלאומית לחקר REST (IRIS)  .
 
לדבריו: "במהלך שנות ה 60, הופיעו תוכניות מחקר סיסטמטיות במטרה לבדוק את ההשפעה של מכל הציפה על האדם מבחינה פסיכולוגית ופסיכו-פיזיולוגית. במהלך העשור שלאחר מכן, הופנתה תשומת הלב המחקרית גם לשימוש בטכניקת REST בפסיכותרפיה, לטיפול בהפרעות פסיכולוגיות והתנהגותיות. ב 1980 רוד בורי ואני טבענו את המונח REST במטרה להחליף את הכינוי שהיה מקובל עד כה למכל הציפה – חסך חושי.
 
חוקרים במעבדות רבות ביססו את הממצאים לגבי היתרונות הבריאותיים של טיפול במכל ציפה:
* זהו כלי יעיל בצורה יוצאת דופן לגמילה מעישון. זה יעיל עוד יותר כאשר טיפול במכל ציפה משולב עם טיפול גמילה נוסף. באופן משמעותי יש פחות חזרה לעישון לאחר גמילה באמצעות טיפול בציפה. * גם בהתמכרויות נוספות כגון אלכוהול נמצא שטיפול במכל הציפה מסייע מאד. * מפחית פוביות וחרדות * מסייע בירידה במשקל בקרב הסובלים מהשמנת יתר * מפחית פסיכוזות שמופיעות לאחר שימוש בסמים ופטריות שונים * מפחית תסמיני אוטיזם, סכיזופרניה ואיבוד תחושת כיוון שקרב חולי אלצהיימר. * מונע איבוד זיכרון אצל מטופלים שעברו טיפול רפואי בשוק חשמלי (שבדרך כלל מראים איבוד זיכרון לאחר מכן).טיפול בגירוי סביבתי מצומצם נעשה עוד יותר בולט בשנות ה 70 לאחר שד"ר ג'ון לילי המציא את מיכל הציפה כפי שהוא מוכר כיום, שבו מים עם מלחי אפסום, המחוממים לטמפרטורת הגוף, מאפשרים לאדם לצוף בתוך המיכל.
 
 
כולכם אולי יודעים כיצד עובד המיכל, אבל ייתכן שלא כולכם מודעים לשימושים השונים שניתן לעשות בו. הנה רשימה של השפעות בריאותיות מיטיבות שנמצאו מחקרית:
 
טיפול במכל ציפה: * מפחית סטרס ומתח פסיכולוגי, מוריד לחץ דם, מוריד רמות של הורמוני סטרס בדם, מאזן את קצב הלב ועוד. * משפר מצב רוח, מפחית חרדות נפשיות, משפר יכולת זיכרון של זיכרונות אוטוביוגרפים חיוביים * מפחית כאבי ראש כרונים * מפחית כאבים כרונים שונים, כולל ראומטואיד ארטריטיס ותסמונת קדם ווסתית. * מפחית תסמינים של הפרעה אובססיסית-קומפולסיבית * מפחית מתח שרירים אצל חולי שיתוק מוחין * שיפור ביצועים מוטורים אצל טייסים ואתלטים, כגון שחקני כדורסל, טניסאים ועוד * משפר השפעות של טיפולים בריאותיים אחרים, וכן של טיפולים אלטרנטיבים אחרים כגון היפנוזה או מדיטציה.
 
לקריאת מחקרו של ד"ר סואדפלד לחץ כאן
יעל לנגפורד, מייסדת ומקימת מרכז גלים - טכנולוגיות טיפול מתקדמות ופיתוח המוח.

יעל לנגפורד, מייסדת ומקימת מרכז גלים - טכנולוגיות טיפול מתקדמות ופיתוח המוח.

"להשתמש במוח לשם שינוי " יעל לנגפורד הקימה את מרכז גלים ואת שיטת יעל לנגפורד שמשמשת עד היום מטופלים רבים בהצלחה גדולה. הטיפול מיועד לסובלים מהפרעות קשב שמעוניינים להתגבר עליהן ללא צורך בנטילת תרופות, לסובלים מחרדות, דכאון, בעיות שינה, מחלות סטרס, כאבים ועוד.

הסיסמה שליוותה אותה במהלך מחקריה הייתה: 'לצאת מהמעבדה וליישם בחיים האמתיים'. .

מאמרים אחרונים

טיפול בהפרעות קשב וריכוז ללא תרופות

יצירת קשר מהירה

שלח/י ווצאפ
1
נשמח לסייע לך
שלום, נשמח לסייע לך בטיפול טבעי בהפרעות קשב.
Call Now Button