ז'בוטינסקי 35

(מגדל התאומים 2, קומה 7)
רמת גן

החלוץ 47

ירושלים

פגישת יעוץ ללא עלות

מחקר – דצמבר 2010: טיפול בעזרת נוירופידבק בסינדרום פיברומיאלגיה

טיפול בעזרת נוירופידבק בסינדרום פיברומיאלגיה; מחקר מבוקר עם חלוקה אקראית. תקציר מחקרו קאירן ס. שפורסם בדצמבר 2010 בגיליון Appl Psychophysiol Biofeedback במחקר זה נבדקה השפעת טיפול נוירופידבק על חולי פיברומיאלגיה. 36 חולים חולקו אקראית לשתי קבוצות: האחת קיבלה טיפול בנוירופידבק, השנייה קיבלה טיפול בתרופה נוגדת דיכאון וחרדה.
 
במהלך ארבעה שבועות קיבלו מטופלי הקבוצה הראשונה 20 טיפולי נוירופידבק, בעוד מטופלי הקבוצה השניה קיבלה 10 מ"ג ליום של התרופה escitalopram למשך שמונה שבועות. כל הנבדקים מילאו שאלונים שעוצבו על מנת למדוד את רמת הכאב והעייפות של הנבדקים (שני מאפיינים עיקריים של פיברומיאלגיה), רמות הדיכאון והחרדה שלהם, ורמות השפעת המחלה על איכות החיים.
הנבדקים מליאו את השאלונים לפני תחילת הניסוי, שבועיים מיום תחילת הניסוי, וכן 4, 8 16 ו 24 שבועות מיום תחילת הניסוי במטרה להשוות את הנתונים.
 
גלי המוח ונתונים נוספים של מדידות ה EEG של הנבדקים בקבוצה שקיבלה את טיפולי הנוירופידבק, גם נדגמו לצורך הניסוי.
תוצאות המחקר מראות שבעוד ששתי הקבוצות הפיקו תועלת מהטיפול שהם קיבלו, קבוצת חולי הפיברומיאלגיה שטופלה בנוירופידבק הראתה שיפור משמעותי יותר באופן מובהק בכל המדדים שנבדקו (רמות מופחתות של כאב, עייפות, דיכאון וחרדה, וכן פחות הפרעה של המחלה על חיי היומיום שלהם).
 
האפקט הטיפולי החיובי הזה של הנוירופידבק החל כבר לאחר שבועיים מיום תחילת הטיפול, והיגיע לשיאו לאחר ארבעה שבועות. לעומתו, הטיפול בתרופות נוגדות דיכאון החל להשפיע לאחר שבועיים אך היגיע לשיאו רק לאחר שמונה שבועות.
 
מבחינת השינוי שנצפה בדפוס גלי המוח של קבוצת חולי הפיברומיאלגיה שטופלה בנוירופידבק, נראה שגלי התטא שלהם ירדו באופן משמעותי סביב השבוע הרביעי לטיפול.
 
תוצאות אלו מחזקות את חשיבותו של טיפול נוירופידבק לסובלים מפיברומיאלגיה, כיוון שטיפול זה נמצא כמסייע משמעותית בהפחתת כאב, ובשיפור סימפטומים פסיכולוגים וירידה באיכות החיים המתרחשים אצל הסובלים מפיברומיאלגיה. למאמר באנגלית לחץ כאן
יעל לנגפורד, מייסדת ומקימת מרכז גלים - טכנולוגיות טיפול מתקדמות ופיתוח המוח.

יעל לנגפורד, מייסדת ומקימת מרכז גלים - טכנולוגיות טיפול מתקדמות ופיתוח המוח.

"להשתמש במוח לשם שינוי " יעל לנגפורד הקימה את מרכז גלים ואת שיטת יעל לנגפורד שמשמשת עד היום מטופלים רבים בהצלחה גדולה. הטיפול מיועד לסובלים מהפרעות קשב שמעוניינים להתגבר עליהן ללא צורך בנטילת תרופות, לסובלים מחרדות, דכאון, בעיות שינה, מחלות סטרס, כאבים ועוד.

הסיסמה שליוותה אותה במהלך מחקריה הייתה: 'לצאת מהמעבדה וליישם בחיים האמתיים'. .

מאמרים אחרונים

טיפול בהפרעות קשב וריכוז ללא תרופות

יצירת קשר מהירה

שלח/י ווצאפ
1
נשמח לסייע לך
שלום, נשמח לסייע לך בטיפול טבעי בהפרעות קשב.
Call Now Button