ז'בוטינסקי 35

(מגדל התאומים 2, קומה 7)
רמת גן

החלוץ 47

ירושלים

פגישת יעוץ ללא עלות

מכל הציפה כטיפול בכאבי גב ושדרה

כאבי גב ושדרה

הטיפול בכאב ברפואה העולמית הוא התחום היקר ביותר למערכת הבריאות. האגודה הגרמנית לטיפול בכאב מעריכה שישנם כיום 15 מיליון בני אדם שסובלים מכאב קבוע כלשהו.
מקור הכאב ותפיסת הכאב קשורים בקשר הדוק למצב ההרפיה הגופנית של השרירים ולרמת הסטרס הכללית תחתיה שרויה מערכת העצבים. מעבר לטיפול בסימפטומים של כאב באמצעות תרופות (משככי כאבים), הולכת ועולה הפופולריות של שיטות הרפיה גופניות, חשיבתיות ונפשיות כדרך יעילה ויסודית לטפל בכאב.
שיטת הרפיה פיזית ישירה הינה טיפול במכל ציפה, שנחקר מדעית בעשורים האחרונים. לטיפול במכל הציפה ישנן השפעות מיטיבות הן על רמת הכאב הפיזי עצמו והן על התפיסה הסובייקטיבית של הכאב על ידי האדם. טיפול במכל הציפה משפיע ישירות על מערכת העצבים האוטונומית, האחראית על העברת מסרי הכאב למוח.
אחת הסיבות לכך הוא החסך החושי הנוצר במכל הציפה – הנטרול מכל גירוי חיצוני. מסתבר שתפיסת כאב קושרה הדוקות לרמת העירור של מערכת העצבים. גירויים חיצוניים המקיפים אותנו תמידית מגרים באופן קבוע את מערכת העצבים וכך אם מופיע כאב, התפיסה שלו מוגברת. במכל הציפה, באמצעות הנטרול מגירויים, יורדות רמות הכאב. לאחר מכן מתחילה הפרשת אנדורפינים (משככי כאבים טבעיים), וכך מופחתות רמות כאב גם ברמה הביוכימית. מחקרים שמדדו את רמות האנדורפינים בדם לפני ואחרי ציפה מצאו שציפה מגבירה משמעותית את הפרשת האנדורפינים הטבעית.
תועלות אורטופדיות של טיפול במכל הציפה
ציפה על גבי תמיסת מים ומלחים מאפשר לגוף תנוחה ייחודית בה כל השרירים וחוליות עמוד השדרה מצויים בהרפיה מוחלטת. מצב זה אינו מתאפשר בשכיבה על מיטה, אפילו לא על מיטת מים.
תנוחה זו המושגת במכל הציפה הינה בעלת היתרונות הבאים: • עמוד השדרה מתיישר לגמרי. • אין לחץ על החוליות. • הדיסק הסחוסי בין החוליות, המפרקים והרצועות יכולים כולם להיות רפויים בו זמנית. • באופן שכזה, האברים עליהם אחראיים החוליות השונות מקבלים מסרים חשמליים וזרימת דם נכונה ומשופרת.
לחצו כאן להכרת החוליות והאברים עליהם הן אחראיות. מקמו את העכבר על החוליה הרצויה והמידע יופיע על המסך.
מצבים כגון כאבי גב כרוניים ואקוטים, סיאטיקה, בעיות שרירים ומפרקים ועוד, מקבלים הקלה משמעותית עד כדי שיפור מוחלט באמצעות טיפול קצר טווח במכל הציפה. זוהי הדרך הפשוטה ועם זאת היעילה ביותר להקלה על כאבי גב. כאבי גב: כאבי גב הפכו להיות אחת הבעיות השכיחות ביותר במערב. המחשבים, הישיבה הממושכת והסטרס המלווה את היומיום הם רק חלק מהגורמים לכך. כמעט מחצית מהאוכלוסייה המערבית מתלוננת על כאבי גב, עוד 30% סבלו מכאבי גב למשך שנתיים לפחות. כך כ 80% מהאוכלוסייה מושפעת מכאב המתחיל בעמוד השדרה.
לצד מחלות לב וכלי דם, כאבי גב כרוניים הם הסיבה השכיחה ביותר ליציאה מוקדמת לפנסיה ואי יכולת לתפקד בעבודה. עמוד השדרה: כמעט כל סוגי כאבי הגב נובעים מבעיה כלשהי בעמוד השדרה. עמוד השדרה הוא שנושא את המשקל של פלג הגוף העליון ולכן צריך להתאים את עצמו ללחצים על הגוף במצבים שונים. עמוד השדרה מחולק לשלושה חלקים: • עמוד השדרה הצווארי • עמוד השדרה החזי • עמוד השדרה המותני
כל חלק של עמוד השדרה קשור לבעיות ספציפיות וסוגים שונים של כאבי גב:
בעיות גב הקשורות לעמוד השדרה הצווארי: למרות שעמוד השדרה הצווארי נושא הכי פחות משקל (צוואר וראש), חסימה במפרק הגולגולת או במפרקים הקשורים לכתפיים וצוואר עלולה ליצור כאב מקומי או כזה שמקרים לידיים ולשכמות. גם כאבי ראש ומיגרנות קשורים לחסימה באזור זה.
ציפה במכל הציפה מאפשרת לעמוד השדרה להתיישר ומקלה על כל מתח שקיים בחוליות או בשרירים הסובבים. הקלה בכאב מורגשת כמעט מיד.
בעיות הקשורות בעמוד השדרה החזי: כאבים הקשורים בעמוד השדרה החזי הם פחות נפוצים, אך אם מופיע כאב הנובע מאזור זה, הוא מאד אינטנסיבי. הצלעות מחוברות לעמוד השדרה ולכן תנועה לא נכונה או חלילה תאונה עשויות להוביל לבעיות גב.
גם כאן מחקרים מראים שטיפול במכל הציפה מזרז תהליכי החלמה, מפחית כאב ומזרז שיקום פציעות, שברים, נקעים או שרירים תפוסים, בין השאר הודות לעובדה שעמוד השדרה נח באופן ישר לגמרי ונינוח על גבי תמיסת המים ומלח האפסום במכל הציפה.
בעיות הקשורות לעמוד השדרה המותני: רוב בעיות וכאבי הגב קשורים לחלק זה של עמוד השדרה, כיוון שהוא זה שסוחב את מירב המשקל של פלג הגוף העליון בזמן עמידה. גופי החוליות של אזור זה קטנים יותר ונתונים תחת סטרס גבוה מאד ביחס לשאר חוליות עמוד השדרה.
הדיסקים הסחוסיים שבין החוליות, הפועלים כ"בולמי הזעזועים" מאבדים חלק מהנוזליות הסחוסית שלהם בכל יום. הנוזל הסחוסי מתחדש בכל לילה בעת שאנו שוכבים. אם עמוד השדרה נתון תחת לחצים גבוהים, החידוש של הנוזל הסחוסי אינו מתרחש במידה הרצויה וכך הדיסקים הסחוסיים בין החוליות לאט מתכווצים.
באופן שכזה מתח השרירים התומכים בגב יורד והכאב בעמוד השדרה המותני עולה. זה מוביל לכאבי גב כרוניים שבמצבים קיצוניים משפיעים לרעה על אפשרויות התנועה של אדם.
טיפול במכל הציפה מנטרל את הבעייתיות נ"ל כיוון שהוא מאפשר לסחוסים השידרתיים לחדש את עצמם, תוך כדי הרפיה של הגב והגנה כנגד עיוותים של עמוד השדרה כתוצאה ממתח בזמן עמידה. מכל הציפה גם משמש במקרים כאלו כטיפול לחיזוק שרירי הגב.
פריצת דיסק בדרך כלל מקושרת לעמוד השדרה המותני. כאשר דיסק סחוסי זז ממקומו או מתפורר, חוליות עמוד השדרה המותני עלולה ללחוץ על עצבים ולגרום לכאב אינטנסיבי שמקרין לרגליים ועשוי להיות מלווה בסימפטומים נוספים.
טיפול במכל הציפה מאפשר זירוז החלמה לאחר ניתוח גב, וכן מעניק לחוליות את המנוחה וההרפיה שהם צריכות מנשיאת משקל הגוף.
יעל לנגפורד, מייסדת ומקימת מרכז גלים - טכנולוגיות טיפול מתקדמות ופיתוח המוח.

יעל לנגפורד, מייסדת ומקימת מרכז גלים - טכנולוגיות טיפול מתקדמות ופיתוח המוח.

"להשתמש במוח לשם שינוי " יעל לנגפורד הקימה את מרכז גלים ואת שיטת יעל לנגפורד שמשמשת עד היום מטופלים רבים בהצלחה גדולה. הטיפול מיועד לסובלים מהפרעות קשב שמעוניינים להתגבר עליהן ללא צורך בנטילת תרופות, לסובלים מחרדות, דכאון, בעיות שינה, מחלות סטרס, כאבים ועוד.

הסיסמה שליוותה אותה במהלך מחקריה הייתה: 'לצאת מהמעבדה וליישם בחיים האמתיים'. .

מאמרים אחרונים

טיפול בהפרעות קשב וריכוז ללא תרופות

יצירת קשר מהירה

שלח/י ווצאפ
1
נשמח לסייע לך
שלום, נשמח לסייע לך בטיפול טבעי בהפרעות קשב.
Call Now Button